Kolejna witryna sieci „Blog.pl”
niedziela Luty 25th 2018

Długie, piękne włosy to podstawa dla dziewczyn…

Siemka, nazywam się Magda.

Mam nadzieje, że mój blog nie zasieje was nudą .

Miłego czytania i oglądania ;***

W obecnem czasie jest moda na długie piękne włosy. Każdy z was piewnie chce takie postadać. Pokaże wam kilka wskazówek jak pielęgnować włosy. Przede wszystkim włosy muszę być czyste. Tłustym włosą mówię STOP !

 

Po pierwsze trzeba wybrać dobry szampon i odżywke. Ja używam z Nive odbudujący na zniszczone końcówki. Jeżeli ktoś chce to może ale nie musi używać różnego rodzaju serum. Ja używałam przez jakiś czas pomagało.

Po drugie unikajcie używania szuszarek jeżeli już możecie to zimnym powietrzem, ponieważ szuszarka pali włosy. Unikajcie też lokówek, prostownic karbownic itp. 

Po trzecie polecam wam używania gumek bez metalowego łącznika. Na noc starajcie się nie zakładać gumek, gdyż włosy się łamią, szczególnie w warkoczu na noc.

Po czwarte włosy, które elektryzują się są osłabione. Głównie przez gorącą wodę. Tak naturalnie włosy sie myje w gorącej wodzie, ale podczas mycia trzeba użyć trochę letniej wody . Nie zimnej !

Ahh te nieszczęsne końcówki …

Przeważnie końcówki są rozdwojone, a przy tym się łamią. Jeśli macie takie końcówki idźcie do fryziera niech wam zetnie nie zdrowe końcówki. Nie żałujcie włosów, ponieważ po regularnym ścinaniu końcówek będą one zdrowe, długie i piękne. Nalezy ścinać włocy co  2 lub 1,5 miesiąca. Osobiście ścinam co 2 miesiące. Czemu nie co miesiąc? Ponieważ włosy w ciągu miesiąca rosną średnio 1 cm , zależy od genów i innych czynników. Neleży ścinać końcówki 0,5 cm. Naprawę nie przeba ścinać ich 4 , 5 cm , ponieważ to za dużo i nasze włosy zamiast rosnąć będą stały w miejscu lub będą coraz krótsze.

Komentuj